Preskočiť na hlavné menu


Hlavná stránkaok magazín Krása a welness Pitný režim pre krásu

Pitný režim pre krásu

Kategória: Pitný režim

Pridané: 26. 8. 2013

Autor: mkr

Skoro všetci vieme, že je pre nás dôležitý, nie každý ho však dôsledne dodržiava.

Hovoríme o pitnom režime. Určite máte všetky potrebné informácie, viete, že najlepšie je pitie čistej vody, prípadne ju môžete striedať s ovocnými šťavami a kvalitnými čajmi. To, čo platí pre celý organizmus a jeho metabolické procesy, to platí aj pre jeho najviditeľnejšiu časť, ktorou je pokožka. Pri zanedbaní príjmu tekutín nastupujú bolesti hlavy, zníženie koncentrácie, malátnosť.

Podpisuje sa aj na kvalite pleti a vlasov. Základným stavebným prvkom bunky je predsa voda.
Ak pravidelne dopĺňate tekutiny, hydratujete svoju pleť zvnútra. Rovnako ako telo, aj pokožka trpí pri nedostatku vody v organizme. Vyzerá potom unavene, bez prirodzeného jasu, miestami sa začína odlupovať. Práve v týchto chvíľach vyzeráme staršie a vrásky sa môžu tvoriť rýchlejšie.

Preto by sme mali aj pleti dopriať dostatok tekutín. Ak denne vypijete dva až tri litre čistej vody, tak sa to priaznivo odrazí aj na stave pokožky. Je svieža a hydratovaná, doslova žiari. Toto pravidlo platí ešte viac počas športovania a iných fyzických aktivít. Vtedy telo stráca oveľa viac tekutín a minerálnych látok, ktoré treba doplniť čo najskôr. Aj na vstrebanie tekutín je potrebný určitý čas, preto by sme mali piť postupne, po malých dúškoch. Ak cítime smäd, to už organizmus hlási miernu dehydratáciu.

Facebook

Twitter

Späť na zoznam

  • Poslať odkaz známemu
0850 166 5100850 166 556