Preskočiť na hlavné menu


Hlavná stránkaok magazín Krása a welness Doplňte si energiu jednoducho a účinne

Doplňte si energiu jednoducho a účinne

Kategória: Zdravie

Pridané: 9. 9. 2013

Autor: mkr

Jeseň klope na dvere a s ňou aj obdobie, kedy na mnohých ľudí prichádza únava, podobná tej jarnej.

Súvisí s tým, že dni už nie sú také slnečné ako cez prázdniny, teplota vzduchu ide smerom nadol, stmieva sa stále skôr. Skončilo sa aj obdobie dovoleniek, čo na dobrej nálade tiež nepridá. Čo s tým? To je otázka, na ktorú existuje pomerne jednoduchá odpoveď.

Zmeňte trochu svoj jedálny lístok. Vaše telo sa vám odmení prísunom novej energie, aj stratou kilogramov. Nie je síce jar, ale môžete skúsiť pôst. Počas krátkej doby telu nedodáte pravidelný príjem potravín. Organizmus sa na základe toho zregeneruje.

Skúste obmedziť príjem mäsa, ak je to možné vynechajte ho úplne. Jeho trávenie trvá organizmu oproti iným potravinám dlhšie. Urobte si aspoň raz za týždeň bezmäsitý deň. Tí, čo majú pevnú vôľu môžu skúsiť aj dva dni bez jedla, kedy popíjajú len ovocné a zeleninové šťavy, čaj a vodu.

Pitný režim je pri detoxikácii naozaj dôležitý. Chráni organizmus pred dehydratáciou, dodáva bunkám potrebnú vodu. Čo sa týka potravín, najviac vody určite obsahuje červený melón, až okolo 80 percent. Ak pijete ovocné džúsy, radšej si ich rieďte, obsahujú totiž veľa cukru. Nahraďte ich bylinkovým alebo zeleným čajom, ideálna je čistá voda. Dobrým tipom je mätový čaj, ktorý má upokojujúce účinky a je vhodný aj pri žalúdočných problémoch.

Dobrým zdrojom energie je aj pohyb. Na začiatok stačí vymeniť výťah za schody. Namiesto auta a autobusu sa radšej prejdite peši. Ak to nie je možné, vystúpte z autobusu o jednu zastávku skôr a choďte po vlastných. V septembri sa dá na dopravu do práce využiť aj bicykel, cez víkend môžete skúsiť niektorú z cyklotrás v okolí bydliska. K aktívnemu pohybu patrí aj pravidelný a dostatočný spánok a psychický oddych.

Facebook

Twitter

Späť na zoznam

  • Poslať odkaz známemu
0850 166 5100850 166 556