Preskočiť na hlavné menu


Hlavná stránkaok magazín Krása a welness Pitný režim dodržiavajte aj počas babieho leta

Pitný režim dodržiavajte aj počas babieho leta

Kategória: Pitný režim

Pridané: 30. 9. 2013

Autor: mkr

Pravidelné a dostatočné pitie tekutín sa neviaže len k letu. Na správny pitný režim by sme mali dbať po celý rok.

Pre náš organizmus je to dôležité. Dospelý človek by mal za jeden deň vypiť dva až tri litre vody, pri zvýšenej fyzickej záťaži dokonca až päť litrov. Najlepšia je obyčajná voda, prípadne minerálka. Silné čaje, káva, sladené nealkoholické nápoje ani pivo sa do pitného režimu nepočítajú. Piť by sme mali aj keď necítime smäd, ten už je výstrahou, že telu chýbajú tekutiny. Na druhej strane treba povedať, že ani s vodou to netreba preháňať.

Nesprávny je takisto prístup, kedy zabúdame na dostatočný prísun tekutín a potom sa snažíme naraz to dobehnúť. Snažte sa dodávať organizmu tekutiny v menších, no pravidelných dávkach počas celého dňa.

Deťom často pripomíname, aby sa v škole nezabudli napiť, toto isté platí aj pre nás. Väčšinu tekutín by sme mali prijať do približne pätnástej hodiny, dovtedy ich telo dokáže najlepšie spracovať. Odborníci neodporúčajú piť tesne pred jedlom, počas neho ani hneď potom, ako dojeme. Tekutiny by sme si mali dať približne polhodinu pred jedlom alebo polhodinu po ňom.
Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré majú dostatok zdrojov kvalitnej pitnej vody. Stačí si načapovať z vodovodu, nechať vodu pár minúť odstáť a napiť sa. Ak si nie ste istí jej zložením, použite filtračnú kanvicu. Zbaví vodu chlóru, ťažkých kovov, baktérií i prípadných zápachov.

Facebook

Twitter

Späť na zoznam

  • Poslať odkaz známemu
0850 166 5100850 166 556