Preskočiť na hlavné menu


Hlavná stránkaok magazín Životný štýl Doprajte partnerovi trochu slobody

Doprajte partnerovi trochu slobody

Kategória: Sviatky

Pridané: 30. 12. 2013

Autor: mkr

Z dlhodobého hľadiska je dôležité, aby mal každý vo vzťahu dostatok osobnej slobody a mohol načerpať energiu aj mimo zväzok.

Práve neprestajné spoločné trávenie času patrí k jednej z najčastejších chýb, ktorú mladé páry robia. Je to možno tým, že na začiatku vzťahu sa partneri nevedia navzájom nasýtiť, preto túžia byť neustále spolu a odlúčenie im prekáža. Pokojne sa vzdajú aj svojich záujmov, priateľov, koníčkov a spolu trávia všetok voľný čas. Je to úplne prirodzené, ale na druhej strane by mal každý mať možnosť starať sa aj o seba samého a to po všetkých stránkach. Len tak bude môcť prinášať do vzťahu pohodu a vyrovnanosť. Veľké nároky na spoločný čas môžu po čase spôsobiť stiesnenosť a prinášať do vzťahu napätie.

Starostlivosť o vlastné ja by sme teda nemali podceňovať. Záujem o seba samého je doslova nevyhnutný pre naše zdravie, pohodu, ale aj pre „zdravý rozum" a vzťah ako taký.

Ak začne byť človek rozpoltený - na jednu stranu bude chcieť byť s novým partnerom, na druhej strane ho však bude vnímať ako prekážku pri uspokojovaní svojich ďalších potrieb, potom to povedie k chaosu, ktorý môže vyústiť až do celkovej nespokojnosti so samým sebou, svojím doterajším životom aj so svojím partnerom.

Naopak, ak má človek dostatok času sám na seba, potom je aj viac pravdepodobné, že bude spokojnejší aj vo vzťahu. Jedným zo základov každého spolužitia je vzájomná dôvera. Ak jeden druhému prestanú veriť, tak to určite neprinesie šťastie a prínos do vzťahu.

Potreby jedného sa nikdy nebudú zhodovať s potrebami druhého, platí to aj prípade predstáv o ideálne strávenom voľnom čase alebo o dobrých priateľoch. Pre kvalitný a fungujúci vzťah je dôležitá tolerancia partnera a vzájomné poznanie.

Facebook

Twitter

Späť na zoznam

  • Poslať odkaz známemu
0850 166 5100850 166 556